Akcie

Aj v tomto školskom roku sa žiaci zapojili do vedomostnej súťaže VŠETKOVEDKO. O titul "najmúdrejšieho medzi najbystrejšími" zabojovalo 5 žiakov našej triedy . Vo vedomostnej súťaži si preverili svoje vedomosti z matematiky, slovenského jazyka, prírodovedy, vlastivedy, hudobnej výchovy, výtvarnej výchovy a informatiky.

Pre deti je dôležité, aby vedeli darčeky nie len prijímať, ale aj darovať. Stačí ak niečo s láskou vyrobia a zabalia... A takto sme sa tešili z darčekov, ktoré sme našli pod našim malým, ale krásnym a hlavne vlastnoručne vyzdobeným stromčekom...:)))

Tradičným vianočným programom s neopakovateľným čarom prichádzajúcich Vianoc sa predstavili aj tohto roku dňa 17.12.2018 pedagogickí pracovníci so svojimi žiakmi. V priestoroch školskej jedálne pripravili pre rodičov, starých rodičov a priateľov školy pekný kultúrny program.

Dňa 22. 11. 2018 sa žiaci našej triedy zúčastnili divadelného predstavenia Klenoty Slovenska. Pútavou a zážitkovou formou sa pred ich očami odohrali dejiny Slovenska. Aktívnym vstupovaním do deja prežili históriu bylinkárstva, liečiteľstva a boj o kráľovskú korunu. Kostýmy a efekty umocnili umelecký zážitok z dnešného divadelného predstavenia.

Tretí novembrový týždeň patril tradične v našej škole boju proti drogám. Nezameriava sa iba na sprostredkovanie informácií o drogách a ich dôsledkoch na telesný a psychický vývoj človeka, ale hlavne na akcie zdôrazňujúce zdravý životný štýl, formovanie pozitívneho prístupu k sebe, k svojmu telu, k spolužiakom a okoliu.

Cieľom Európskeho roka kultúrneho dedičstva je podnietiť objavovanie a spoznávanie kultúrneho dedičstva Európy a posilnenie pocitu príslušnosti k spoločnej európskej rodine.

Jeseň je čarovné obdobie plné farieb a dozrievajúcich plodov. S príchodom jesene sa mení aj príroda. Ulice sú plné opadaného lístia, ktoré vytvára farebné koberce. Záhrady nám vydali svoje bohatstvo, a preto sa rozhodli žiaci 1. stupňa a ich učitelia zrealizovať výstavku pod názvom "BABIČKINA ZÁHRADA". Jej brána sa otvorili 22. októbra pri vchode...