MEDZINÁRODNÝ ETWINNINGOVÝ SEMINÁR CHANIA, GRÉCKO

22.10.2018

Chania, nádherné romantické mesto nazývané Benátkami východu ležiace na severnom pobreží ostrova Kréta, hostilo na medzinárodnom seminári 18. 10. - 20. 10. 2018 učiteľov z rôznych krajín Európy, ktorí sú aktívni v eTwinningových projektoch alebo svoje aktivity v tejto oblasti práve začínajú. Pracovným jazykom seminára bola angličtina.

Na tomto seminári určenom pre učiteľov primárneho vzdelávania s názvom "Open Source Tools in eTwinning projects" sa zúčastnili aj dvaja učitelia z našej školy PaedDr. Beáta Gáborová a Mgr. Katarína Šlinská (vyslaní boli štyria učitelia zo Slovenska).

Počas pobytu prebiehali rôzne prednášky a workshopy. Tie ponúkli množstvo nástrojov a zdrojov, ktoré je možné použiť pri realizácii eTwinnigového projektu a zároveň ukázali možnosti využívania "twinspace", v ktorom sa celý projekt realizuje.

Na záver seminára bolo úlohou nájsť a predstaviť projektových partnerov, oboznámiť účastníkov seminára s obsahom nového projektu a projekt zaregistrovať.

Cieľom nášho projektu "Let´s get physical!" je vzbudiť záujem študentov poznávať a učiť sa o rôznych krajinách Európy (pamiatky UNESCO, zvyky, tradície, miestna krajina) s využitím rôznych nástrojov a zároveň sa zdokonaľovať v anglickom jazyku. Našimi partnerskými školami sa stali základné školy z Anglicka (mesto Leicester), Švédska ( mesto Staffanstorp) a jedna základná škola zo Slovenska (mesto Košice). Projekt je naplánovaný na mesiace november- máj.

Takú tvorivú pracovnú atmosféru a také európske priateľstvá, aké sa vytvorili v Chanii, si želáme aj v našej ďalšej pedagogickej práci.